JUOKO AKADEMIJA
K. Mitani

JUOKO AKADEMIJA

Režisierius: Viačeslav Gvozdkov
Trukmė: 2 val.Spektaklyje veiksmas vyksta Tokijo policijos visuomenės saugumo cenzūros skyriaus kabinete 1940 m. Čia apsilanko jaunas dramaturgas Hadzimis Cubakis, iškviestas pasiaiškinti dėl jo sukurtos pjesės. Iki premjeros liko savaitė, tačiau dar nėra gautas leidimas viešai atlikti kūrinį. Jaunąjį dramaturgą priima naujai paskirtas cenzorius, kuris yra linkęs uždaryti visus teatrus ir uždrausti spektaklių rodymą. Cubakiui tenka nelengva užduotis – per septynias dienas surasti kompromisą, perrašyti pjesę ir įtikinti cenzorių duoti leidimą pjesės pastatymui.

Pagrindinius vaidmenis kuria žymūs aktoriai Kostas Smoriginas ir Sergejus Ivanovas. Abu scenos menininkai ilgus metus dirba Jaunimo teatre, kartu vaidino viename paskutinių režisierės Dalios Tamulevičiūtės spektaklių „Ožka, arba kas ta Silvija“. Kostas Smoriginas teatro scenoje su įvairiais režisieriais dirba daugiau nei 30 metų. Toli gražu ne kiekvieną pasiūlymą vaidinti priimančiam aktoriui tai yra vienas didžiausių vaidmenų teatre per pastaruosius metus. Tuo tarpu Sergejus Ivanovas – lyderiaujantis jaunosios kartos aktorius, prieš kelerius metus apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

„Klaidinga manyti, kad ši unikali pjesė yra apie cenzūrą. Jos pagrindinė tema yra kūryba ir kūrybiškumo išlaisvinimas kitame žmoguje“, – sako Jaunimo teatro vadovas Algirdas Latėnas, pakvietęs režisierių iš Rusijos Viačeslavą Gvozdkovą sukurti spektaklį. Režisierius ilgus metus dirbo vienu iš festivalio „Baltiskij dom“ organizatorių ir komisijos narių. Prieš kelerius metus buvo atvykęs į Lietuvą, ir jį sužavėjo Jaunimo teatro aktoriai. V. Gvozdkovas šiuo metu vadovauja Samaros teatrui ir beveik dvidešimt metų kuria spektaklius skirtinguose pasaulio teatruose. 2009 m. jis buvo nominuotas „Auksinės kaukės“ apdovanojimui už geriausią režisūrinį darbą.

_______________________________________________________________________

Apie dramaturgą Koki Mitani


Koki Mitani – dar negirdėtas vardas lietuvių teatre, tačiau Japonijos gyventojai jį išgirdę, pritariamai linkčioja galvas. Net maži vaikai atpažįsta jo nuotrauką Tokijo teatrų spektaklių afišose. Vieni jį žino kaip šmaikščių pjesių autorių, žymų aktorių, kiti dievina jo režisuotus filmus. Žurnalistai veržiasi pabendrauti su humoro jausmo nestokojančiu žaviu darboholiku, užduodami esminį klausimą – kas jis?

„Darbas yra visas mano gyvenimas, – atsako K. Mitani, – be pjesių ir scenarijų rašymo, be teatro ir kino režisūros, aš neturiu hobių ar interesų. Man nieko kito ir nereikia.“

Pirmąją pjesę parašiusio vos dešimties metų K. Mitani komedijų populiarumas apskriejo visą pasaulį. Jis prisipažįsta, kad rašydamas, panašiai kaip jo mėgstamiausias dramaturgas A. Čechovas, visuomet įsivaizduoja konkrečius aktorius, kurie vaidins spektaklyje, taip pat ir publiką, kuri žiūrės.

„Aš nerašau ateinančioms kartoms. Rašau dabartinei publikai. Komedija – nepaprastai sudėtingas, įvairialypis žanras, reikalaujantis iš rašytojo ypatingo pastabumo, – sako japonų komedijos karaliumi tituluojamas K. Mitani, – jeigu nueisite į zoologijos sodą, visada juoksitės iš beždžionių, mažiau – iš meškų. Niekada nesijuoksite iš vėžlio ar gyvatės. Mes juokiamės tik iš tų, kurie yra panašūs į mus pačius.“

Dviejų veikėjų pjesė „Juoko akademija“ – tai vienas populiariausių K. Mitani kūrinių, parašytų 1996 m. Pjesė buvo ne kartą statyta Rusijos, Japonijos ir D. Britanijos teatruose. 2004 m. pagal ją sukurtas filmas sulaukė sėkmės Azijos kino festivaliuose.Galerija:

« Grįžti į sąrašą

Komentarai

Jūsų vardas:
Spam bot apsauga (CAPTCHA):
Spam bot apsauga (CAPTCHA)
CAPTCHA paveiksliuko simboliai: